Prof. dr. Maja Pohar Perme prejela Blejčevo priznanje

Prof. dr. Maja Pohar Perme, predstojnica Inštituta za biostatistiko in medicinsko informatiko (IBMI) na Medicinski fakulteti, je letošnja prejemnica Blejčevega priznanja za vrhunske dosežke pri razvoju statistike v Sloveniji, ki ga podeljuje Statistično društvo Slovenije. Prof. Pohar Perme je vodilna svetovna strokovnjakinja za analizo preživetja, po njej imenovana metoda je standard pri analizah podatkov registrov rakov. Hkrati pa je tudi izvrstna pedagoginja, ki navdušuje študente za statistiko in znanstveno raziskovanje.

Blejčevo priznanje je strokovno priznanje, ki se članu Društva podeli za vrhunske dosežke na področju statistike na znanstvenoraziskovalnem področju ali pedagoškem področju ter področju uradne statistike, s katerimi je pomembno prispeval k razvoju statistike v slovenskem in mednarodnem prostoru. To priznanje se podeli tudi za uspešen prenos znanstvenoraziskovalnih izsledkov v prakso.

Spoštovana prof. dr. Maja Pohar Perme, iskrene čestitke.