Svečana 40-letnica Statističnega društva Slovenije

Na svečani slovesnosti je bila zahvala ob 40-letnici delovanja društva podeljena tudi red. prof. Janezu Staretu, ki je društvu predsedoval med leti 2000 in 2004.

Ob tej priložnosti je bil razpisan tudi natečaj za mlade statistike z naslovom "Novi statistični pristopi in izvirne uporabe statistike". Prve tri nagrade so šle v roke:

1. nagrada Klemen Pavlič (mladi raziskovalec na IBMI)

2. nagrada Marjan Cugmas (mladi raziskovalec na FDV)

3. nagrada Damjan Manevski (študent Uporabne statistike)

Mentorica prvemu in tretjemu nagrajencu je bila izr. prof. Maja Pohar Perme z IBMI. Čestitamo!