• prof. dr. John O'Quigley

Predavanje v okviru biostatističnega centra bo četrtek, 14. 3. 2024, ob 11:00 v sejni sobi Medicinske fakultete (Vrazov trg 2). Predaval bo prof. dr. John O'Quigley iz University College London in US San Diego.

• Med prejemniki fakultetnih Prešernovih nagrad in priznanj za leto 2023 sta bili tudi ekipi študentov, ki so raziskovalno delo opravljali na našem institutu.

Ivana Basar in Edina Toromanović sta prejeli študentsko Prešernovo nagrado za delo "Črevesna mikrobiota, življenjski slog in osebnostni profil žensk z nosečnostno sladkorno boleznijo" (mentorica: izr. prof. dr. Draženka Pongrac Barlovič, somentor: doc. dr. Andrej Kastrin). Prešernovo priznanje pa sta prejela Alja Esih in Oscar Križanec za delo "Interaktivna spletna aplikacija za napovedovanje slabših perinatalnih izidov pri nosečnostni sladkorni bolezni" (mentor: doc. dr. Andrej Kastrin).

Nagrajenkam in nagrajencu čestitamo za uspeh, vse ostale pa vabimo k branju obeh nalog.

• Delo profesorice je usmerjeno v razvoj statistike v Sloveniji. Kot izvrstna pedagoginja navdušuje študente za statistiko in znanstveno raziskovanje. Je vodilna svetovna strokovnjakinja za analizo preživetja, po njej imenovana metoda je standard pri analizah podatkov registrov rakov. Z zagotavljanjem sodelovanja biostatistikov v raziskavah krepi znanstveno odličnost raziskovalcev v medicini na Univerzi v Ljubljani.

Čestitamo za nagrado!

• Medicinska fakulteta UL (IBMI/Središče ELIXIR-SI) vas v sodelovanju s podjetjema 10x Genomics in Labeno vabi na dogodek dne 06.12.2023, na katerem si boste lahko v živo ogledali najnovejše aparature in tehnološke pristope za napredek v znanosti ter spoznali nove smernice prostorske transkriptomike.

• Naš raziskovalec, Jakob Peterlin, je 30. 11. 2023 uspešno zagovarjal svojo doktorsko disertacijo z naslovom Kakovost prileganja za linearne mešane modele. Njegov mentor je bil izr. prof. dr. Rok Blagus, somentorica pa doc. dr. Nataša Kejžar.

Čestitamo!

• V sklopu Tedna Univerze je bilo razglašenih 10 najodličnejših raziskovalnih dosežkov raziskovalk in raziskovalcev UL v letu 2023. Mednje sodi tudi soavtorstvo izr. prof. dr. Roka Blagusa, sodelavca na IBMI, in sicer na članku s področja medicine:

Krajše antibiotično zdravljenje zgodnje lymske borelioze: randomizirana odprta neinferiorna raziskava

Čestitamo!