Ponudba donatorjem

DONATORJI

 
:. člani odprave
:.

priporočila

:. postanite naš donator
:. donatorji
:. pišite nam
:. prejšnja odprava
:. opis Papue Nove Gvineje
:. povezave

Predstavitev Projekta Papua 2006

Potopisno predavanje o medicinsko humanitani odpravi na Papu - Novo Gvinejo bo v sredo 6.6. 2007 ob 20-i uri v veliki predavalnici Medicinske fakultete v Ljubljani. Ce takrat ne utegnete imamo predavanje tudi naslednji dan 7.6.2007 v Cankarjeven domu v Vrhniki. Vabljeni!

Oprava se je uspešno zaključila februarja 2007. Vsi člani odprave so se zdravi (zaenkrat) vrnili.

Oprava se je pričela 11. septembra 2006 in je v teku. Predvidena vrnitev vseh članov odprave je 1. februar 2007. Hvala vsem sponzorjem in donatorjem. Pozdrav iz Papue Nove Gvineje!

Smo skupina petih študentov medicine, ki jeseni 2006 načrtuje zdravniško odpravo na Papuo Novo Gvinejo z namenom po naših močeh nuditi zdravniško pomoč domačinom. V ta namen smo se dodatno izobraževali na področju tropske medicine, kirurgije, infekcijskih bolezni, epidemiologije, ginekologije, porodništva in zdravstvene nege.

V okviru Sekcije za tropsko medicino Medicinske fakultete v Ljubljani, študenti že od leta 1990 organiziramo strokovno-humanitarne odprave v države tretjega sveta. Do sedaj smo uspešno izpeljali že številne odprave v Mehiki, Gani, Tanzaniji, Papui Novi Gvineji, Burmi, Zambiji, Madagaskarju in Slonokoščeni obali. Prebivalci dežel, v katere se odpravljamo, živijo v izredno težkih življenjskih pogojih, brez ustrezne zdravstvene infrastrukture, s hudim pomanjkanjem zdravstvenega osebja in z omejenimi količinami zdravil.

Sekcija za tropsko medicino je združenje absolventov in študentov višjih letnikov Medicinske fakultete ter absolventov Visoke šole za zdravstvo. Njena ustanovitev je bila povezana tako z željo pomagati ljudem v manj razvitih predelih sveta, kot tudi z dejstvom, da Slovenci vse pogosteje potujemo v dežele tretjega sveta in se srečujemo z nam prej neznanimi tropskimi boleznimi. Delo v okolju, od koder tropske bolezni izvirajo, omogoča poglobljeno razumevanje nastanka in širjenja teh bolezni. Medicinske izkušnje, pridobljene na ta način, so zato neprecenljiv vir znanja, ki ga bodoči zdravniki lahko s pridom uporabimo tudi v vsakdanji praksi v Sloveniji.

Nameni naše odprave so:

  • Osnovna zdravstvena oskrba lokalnega prebivalstva.

  • Pridobivanje strokovno-medicinskega znanja na področju tropskih infekcijskih bolezni.

  • Izobraževanje in osveščanje tamkajšnjega prebivalstva o širjenju nalezljivih bolezni, higieni in ustrezni prehrani.

  • Pomoč pri oskrbi lokalnih ambulant z zdravili, sanitetnim materialom in medicinsko opremo.

Uresničitev dvomesečne odprave je povezana z visokimi stroški, ki jih bomo pokrivali izključno z zbranimi prispevki donatorjev in lastnimi sredstvi.

Projekt podpira Medicinska fakulteta v Ljubljani, Ministrstvo za zdravje Republike Slovenije in Infekcijska klinika v Ljubljani.

 

 

Na vrh strani


X

OPOZORILO : Pregledujete staro stran IBMI

Vsebine na strani so zastarele in se ne posodabljajo več. Stara stran zajema določene članke in vsebine, ki pa morajo biti še vedno dostopne.

Za nove, posodobljene vsebine se obrnite na http://ibmi.mf.uni-lj.si/